تبلیغات
مطالب اینترنتی - روش هایی برای دور کردن دوستان نامناسب از فرزندمان

روش هایی برای دور کردن دوستان نامناسب از فرزندمان

شنبه 13 خرداد 1396 11:16 ق.ظنویسنده : نویسنده

 مفیدستان:

روش هایی برای دور کردن دوستان نامناسب از فرزندمان

چگونه فرزندمان را از دوستان ناباب جدا کنیم ؟

فرزندانمان در مدارس و یا در مکان های دیگر ممکن هست با افرادی آشنا شود که عمده خانواده دوستش مفید نباشند خب در این جا وظیفه پدر و مادر این هست که فرزنداشان را از دوست نابابش دور کند .

به گزارش تالاب اگر فرزند نوجوان داشته باشید، احتمالاً یکی از مهمترین دغدغه های شما، انتخاب دوستان فرزندتان هست.

مسلماً دوستان و هم سن و سالان می‌توانند تاثیر بسیاری روی فرزند شما بگذارند و میخواهید وضعیت را تحت بازرسی خود در آورید. ممکن هست راجع به بعضی دوستان فرزندتان احساس خوبی نداشته باشید و دلتان بخواهد فرزندتان ارتباطش را با انها قطع کند.

چرا که فکر میکنید افراد مناسبی برای دوستی با فرزند شما نیستند. ممکن هست دائم به دنبال راهکاری برای این موضوع باشید و از خود بپرسید، نباید بگذارم دیگر هم دیگر را ببینند؟ آیا باید با والدین دوستش صحبت کنم؟ باید مسئولان مدرسه را در جریان بگذارم؟ و…

در صورتی که اینگونه سوال ها فکر شما را درگیر کرده هست، شما می‌توانید در این مطلب با علت و راهکارهای پیشنهادی آشنا شوید.

دوستان یا خانواده؛ کدام موثرترند؟

تحقیقات بسیاری نشان میدهد رفتارهای اختلال آمیز در بچه ها زمانی عمده میشود که با نوجوانان دیگر که رفتارهای توام با خطر یا ریسک دارند، ارتباط برقرار می‌کنند. در این دوران، خانواده همان قدر روی این نوجوان تاثیر دارد که هم سن و سالانش خواهند داشت و بهتر هست والدین در انتخاب دوستان دقت بیشتری به بچه ها داشته باشند.

مسلماً اگر در زمان درست رفتار درست داشته باشید، می‌توانید هرچه زودتر از اتفاقات ناگوار جلوگیری کنید. در این جا به سه علت اصلی می‌پردازیم که نشان می‌دهد بچه ها در این اساس تحت تاثیر منفی هم سن و سالان شان قرار میگیرند:

۱» اعتماد به نفس پایین
نوجوانانی که احساس ناامنی و تزلزل دارند، خواستار پذیرفته شدن از سوی هم سن و سالان خود میباشند. آن ها عمیقاً احساس کمبود خویشتن پذیری و هویت دارند و همین مسئله، آن ها را نسبت به تاثیرات اجتماعی آسیب پذیرتر می‌کند.

هم سن و سالانی که قدرت اجتماعی و اعتماد به نفس زیادی دارند، برای یک نوجوان، فردی بسیار وسوسه انگیز و اغواگر محسوب می‌شوند. به عبارت دیگر، نوجوانانی که به خود شک دارند یا اعتماد به نفس ندارند، آن چه را در خود نمی‌بینند در هم سن و سالان خود می جویند.

۲» الگوی مناسب

نوجوانان به روابط مثبت افراد بزرگسال در بیرون از حلقه خانوادگی خود نیاز دارند تا به یک رشد عاطفی سالم دست یابند. زمانی که نوجوان، یک فرد بزرگسال با الگوی رفتاری مثبت در اطراف خود نداشته باشد، به دنبال هم سن و سالانی خواهد بود که برایش نقش رهبر داشته باشند. این مسئله باعث ایجاد عدم تعادل شده و انها را شدیداً تحت تاثیر دوستانی قرار میدهد که انتخاب می‌کنند، خصوصاً دوستانی که فاقد یک هویت اخلاقی قوی و عمیق میباشند.

۳» روابط ضعیف با والدین
نوجوانان بطور طبیعی از زندگی خانوادگی که مدام در آن درگیری و نزاع باشد، می گریزند. هرچه عدم اتحاد و تفرقه در خانواده ای بیشتر باشد، تاثیر هم سن و سالان بر نوجوان بیشتر خواهد بود. نوجوانان خشمگین همواره نسبت به والدین خود، رفتارهای مخرب و منفی از خود نشان میدهند.

اما؛ چه باید کرد؟
اگر نوجوان شما با دوستان ناباب رفت و آمد دارد، باید آن را نوعی عدم تعادل درونی تلقی کرد که نشانه مشکلات عمیق تر هست. پیش از آنکه در مسئله انتخاب دوست با فرزندتان وارد بحث شوید، حواس تان به این مسئله باشد که ممکن هست سرکشی و طغیان وی را تحریک کنید و اینکار باعث تشدید این وضعیت شود. هر چند محدود کردن یک رابطه همواره یک انتخاب محسوب می‌شود، با این حال بهتر هست ابتدا دو اقدام زیر را مد نظر قرار دهید:

۱» فهرستی از وضعیت زندگی فرزندتان تهیه کنید.
چه چیزی را در نظر نگرفته اید؟ آیا فرزندتان در کلاس های مدرسه یا ورزش خاصی شرکت میکند؟ آیا کار خلاقانه ای انجام می‌دهد؟
به دنبال فعالیت هایی باشید که باعث افزایش اعتماد به نفس فرزندتان می‌شود. وی را در جمع بچه های هم سن و سال قرار دهید که به شکل مثبتی در او انگیزه به وجود آورد یا با افراد بزرگسالی ارتباط داشته باشد که مشوقان خوبی میباشند. در اصل به جای حذف یک دوست بد، سعی نمایید تاثیر افراد مثبت را در زندگی فرزندتان بیشتر کنید.

۲» برای خودتان یک حامی پیدا کنید.
نگرانی هایتان را با همسر، دوستان یا والدین دوستان نوجوان تان به مشارکت بگذارید. درمورد ترس ها و ایده هایتان با هم صحبت کنید. والدینی که به نوعی ناجی دوران بلوغ فرزندشان میباشند، میتوانند کمک مفیدی به شما کنند. همراه با والدینی باشید که می‌دانند و درک می‌کنند که شما چه کاری میخواهید انجام دهید و از طرفی میتوانند شما را در مسیر درست هدایت کنند.

رابطه نزدیکی با فرزندتان داشته باشید و وقت بیشتری با هم سپری کنید. بیشتر از حرف زدن، بهتر هست شنونده باشید و فعالیت هایی را بیابید که میتوانید با هم از آن لذت ببرید. به خاطر داشته باشید که گوش کردن از هر نصیحت ناخواسته یا انتقادی قدرتمندتر هست. بیشتر نوجوانان به حرف والدین خود در قالب تنبیه یا محدودیت عمده توجهی نمیکنند. به فرزندتان فرصت اشتباه بدهید؛ و درک و حمایت خود را به او نشان دهید.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

اصول تربیتی نوجوان نکته هایی در تنبیه کودکان آکا دو اصل مهم در تربیت کودکان آکا چه نوع کتابی برای کودک مشاوره خانواده ،روانشناسی خانواده راز جهانی،از افراد خوش شانس؟ آکا کشف روشی امیدبخش برای شفای قلبهای شکسته آکا شش مشکل والدین با نوجوانان رفتار والدین با نوجوانان مشکل رفتار والدین با نوجوانان طرز برخورد والدین با والدین مجتمع آموزشی امام صادق عبهترین زمان برای مطالعه چه زمانی است هر کس بنا بر تجربه یا تحقیق خود زمان یا زمانهای رواانشناسی نیک رفتار آسیب های اجتماعی در مدارسزمانی قدرت و توانایی برای حل مشکلات در انسان چند برابر می شود که ذهن و جسم با هم متمرکز میگنا راهكارهایی برای افزایش مهارت های اجتماعی در …تعاریف و نظریه هایی از مهارت های اجتماعی و بررسی علل و انگیزه های ناسازگاری و شرارت علل پرخاشگری کودکان،فوش و ناسزاگویی کودکان،علل …چرا کودکان پرخاشگری می کنند کلمات کلیدی پرخاشگری دانش آموزان،عصبانیت،ناسزاگویی بیش فعالیچهارده مقاله ی بررسی ، شناخت و درمان …مقالـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــه اول میگنا روان شناسی دنیای پررمز و راز نوجوانیهمیشه باید مطیع و فرمانبر باشد دوستان ناباب از جمله مشکلات دوران نوجوانی، عدم دقت در از آداب معاشرت چه می دانید؟عید برای بچه‌ها حال‌وهوای خاصی دارد یکی از ویژگی‌های عید که همیشه در خاطر آن‌ها می روش هایی برای دور کردن دوستان نامناسب از فرزندمان دوردوستان چگونه فرزندمان را از دوستان روش هایی برای دور کردن دور کردن دوستان نامناسب روش هایی برای دور کردن دوستان نامناسب از فرزندمان کردن دوستان نامناسب از فرزندمان روش هایی برای دور کردن نامناسب از فرزندمان روش هایی برای انضباط درست کودکان روش روش هایی برای دور کردن دوستان نامناسب از فرزندمان ممکن هست گاهی برای شاد کردن فرزندتان عکس روز ناسا خوشه ستاره‌ای، کهکشان و ابرنواختر روش هایی برای دور کردن دوستان نامناسب از فرزندمان چگونه فرزندمان را از دوستان ناباب جدا بارداری،زایمان طبیعی،علایم بارداری،مقاربت،لباس باردرای،تست روش هایی برای دختر توصیه هایی برای جلوگیری از كمر درد کار ساده برای وارد کردن هیجان با دوست ناباب چه کنیم؟ یکی از چیزهایی که برای پدر و تنبیه بدنی نامناسب ترین روش راهکار هایی برای کم کردن میگنا راهكارهایی برای افزایش مهارت های اجتماعی در كودكان پیش‌بینی کردن برای حفظ گفت با جمع کار کردن، همه صورت‌هایی از از نظر دور داشت که نقش بازی در رشد کودکان و دوستان هستند کودک از این روش به صحیح صحبت کردن از حد دور باشد برای چطور از انحراف جنسی فرزندمان جلوگیری کنیم؟ های نامناسب از از جمله روش‌هایی است که معینی از بازی، دوستان یا روش هایی برای تسکین درد گردن روشهاییبرای ۱۶ ۱۰ دوشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۶ العربیه افغانستان

مطلب روش هایی برای دور کردن دوستان نامناسب از فرزندمان در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :روش هایی برای دور کردن دوستان نامناسب از فرزندمان
http://mofidestan.ir/%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d9%87%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%af%d9%88%d8%b1-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86-%d8%af%d9%88%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86-%d9%86%d8%a7%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a8-%d8%a7/
آخرین ویرایش: - -

 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر